آموزش مانیکور

آموزش مانیکور و وسایل مورد نیاز

آموزش مانیکور و وسایل مورد نیاز

مانیکور بهترین روش برای زیباسازی ناخن ها در کمترین زمان و هزینه می باشد که امروزه جزو پر سودترین لاین های زیبایی می باشد.

مزایای کلاس های آموزش کاشت ناخن آکادمی زیبایی نازلین:

✅ پشتیبانی دائم تمام هنرجویان تا ورود به بازار کار توسط مدرسین مرکز آموزش کاشت ناخن نازلین انجام خواهد گرفت.

✅ بروز ترین متدها و تکنیک های کاشت و دیزاین ناخن تحت نظر بهترین مربیان بین المللی گرید A (با سرپرستی خانم علیزاده) به هنرجویان آموزش داده می شود.

✅ معرفی هنرجویان به سالن های زیبایی تهران و شهرستان ها، پس از گذراندن دوره های آموزش کاشت ناخن و اخذ مدرک انجام خواهد گرفت.

✅ اسکان رایگان ویژه هنرجویان شهرستان، در خوابگاه دخترانه نزدیک به آکادمی زیبایی نازلین

✅ در تمام دوره های آموزشی کاشت ناخن، مواد و تجهیزات از آکادمی نازلین می باشد.

✅ درسترسی آسان هنرجویان به آکادمی نازلین توسط مترو قلهک

اهداء مدرک معتبر و بین المللی (QAL و TAP انگلستان با کد رجیستر) پس از اتمام دوره های آموزش کاشت و دیزاین ناخن

مدارک بین المللی کاشت ناخن آکادمی نازلین، به همراه کد رجیستر و قابل پیگیری می باشد و توسط موسسات QAL و TAP انگلستان مورد تایید و اعتبار سنجی قرار میگیرد. برای هنرجویانی که تمایل به مهاجرت دارند، این مدارک بسیار حائز اهمیت خواهد بود و همچنین برای هنرجویان فعال در داخل کشور، مدارک بین المللی آکادمی نازلین، سبب افزایش اعتبار آنها در سال ها شده است.

جهت اطلاع از کلیه کلاس های کاشت ناخن و آموزش مانیکور و پدیکور کلیک کنید

 

تاریخچه مانیکور:

ظهور پدیده مانیکور به ۵۰۰۰ سال قبل در کشورهندوستان بر میگردد که در ابتدا به شکل فرم دهی و حنا کردن ناخن ها انجام میگرفت.رفته رفته صنعت مانیکور به چین رسید.

مانیکور در ابتدا در بین زنان درذبار چین محبوبیت پیدا کرد از جمله پرنسس cixi که به داشتن ناخن های بلند و کشیده معروف بود.این روند ادامه داشت تا در رقن هجدهم و نوزدهم میلادی صنعت مانیکور به اروپا رسید و اوج پیشرفت این صنعت در فرانسه انجام پذیرفت سپس به انگلستان آمد و از محبوبیت برخوردار شد.

امروزه معروفترین نوع مانیکور:

مانیکور فرانسوی

مانیکور روسی می باشد.

آموزش مانیکور

آموزش مانیکور

آموزش مانیکور فرانسوی:

در این روش پس از فرم دهی لبه آزاد ناخن و برداشتن کوتیکول اضافی دور ناخن (پوست های دور ناخن)یک لایه برق ناخن روی صدف کل ناخن زده می شود و سپس روی خط آزاد ناخن (انهتای ناخن)از رنگ سفید برای ایجاد خط لبخند استفاده می شود تا جلوه کاملا طبیعی به ناخنها بدهد.

این روش محبوبترین نوع مانیکور بین خانم ها می باشد

آموزش مانیکور روسی:

در این مانیکور که به اسم آپارات مانیکور معروف می باشد به وسیله ابزار برقی و سر سوهان های شنی شعله ای و توپی اقدام به برداشتن کوتیکول ها و پوست های اضافی ناحیه کوتیکولی کرده می شود.این روش معمولا برای زل پولیش کردن و کاشت های بدون سوهان کشی انجام می گیرد.

در حال حاضر دو نوع مانیکور انجام می شود.مانیکور خشک . مانیکور خیس که به مانیکور خیس, مانیکور کلاسیک نیز گفته می شود

آموزش مانیکور کلاسیک یا خیس

در مانیکور کلاسیک که همان مانیکور نوع سنتی می باشد از ظرف اسپا که شامل محلول آب و نمک اسپا و مواد دیگر می باشد استفاده می شود.

در این روش ابتدا ناخن ها را به وسیله سوهان دستی و ناخن گیر کوتاه و فرم می دهیم.برای اینکار از سوهان های دستی نرم استفاده میکینم سپس محلول کوتیکول ریموور را به ناحیه کوتیکولی میزنیم و برای ۳ دقیقه مکث میکنیم سپس با انتهای قاشقی پوشر کمی کوتیکول ریموور را عقب زده تا بین کوتیکول و صدف ناخن کمی فاصله ایجاد گردد

کوتیکول پوشر

کوتیکول پوشر

سپس دستها را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه داخل محلول آب ولرم و نمک مانیکور( نمک دریایی مخصوص مانیکور)و مایع نرم کننده پوست می گذاریم.

ظرف اسپا

ظرف اسپا

بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه دستها را به نوبت از ظرف مانیکور خارج کرده و با حوله یکبار مصرف کمی خشک نموده و با دقت تمام کوتیکول را از دور ناخن یعنی از ابتدای ساید وال سمت راست(گوشه سمت راست ناخن ) تا انتهای ساید وال سمت چپ(گوشه سمت چپ ناخن) با زاویه چهل و پنج به وسیله انتهای پهن پوشر به عقب و بالا می بریم سپس  کوتیکول ها ی اضافی را به وسیله ابزار نیپر یا قیچی مانیکور کات کرده و مرتب میکنیم.این مرحله نیاز به دقت و احتیاط بالایی دارد زیرا با برداشتن بیش از حد کوتیکول ممکن است وارد بافت خونی کوتیکول شویم که این امر باعث خونریزی و ایجاد عفونت قارچی میشود.

نیپر برداشتن کوتیکول

نیپر برداشتن کوتیکول

بعد از برداشتن کوتیکول ها با استفاده از یک بافر نرم سطح صدف ناخن ها را یک دست نموده و با استفاده از پولیش سطح ناخن ها را کاملا صیقلی نموده در این مرحله به درخواست و سلیقه مشتری ناخن ها را لاک زده و با تاپ کت کاور میکنیم و در انتاهی کار دستها را به وسیله روغن های مغزی ماساز داده و کار خود را پایان می دهیم.

بافر نرم

آموزش مانیکور خشک:

نوع دوم مانیکور که مانیکور خشک می باشد در این روش ابتدا کمی کوتیکول ریموور به ناحیه کوتیکولی زده می شود. بعد از ۳ دقیقه با ابزار پوشر کوتیکول ها را  به سمت عقب و بالا هدایت کرده و به وسیله سوهان هند استون تمام زواید کوتیکول را از زیر دیواره کوتیکولی برداشته و بعد از استفاده از نیپر یا قیچی مانیکور کل کوتیکول اضافه را کات کرده سپس به وسیله سوهان دستی فرم ناخن ها را اصلاح کرده و با بافر نرم سطح ناخن را هموار نموده و به سیله پولیش سطح ناخن را صیقلی میکنیم

سوهان برقی

در انتها به درخواست مشتری لاک و دیزاین انجام داده و با تاپ کت کاور میکنیم

از عوارض یک مانیکور غیر اصولی میت وان از قرچ ناخن نام برد که معمولا در صورت اسیب رسانی جدی به ناحیه کوتیکولی لتفاق می افتد زیرا کوتیکول بافت پر خون و تغذیه کننده ناخن می باشدپس باید با علم به نحوه صحصح مانیکور این کار را انجام داد زیرا کوتیکول آسیب دیده بهترین راه برای نفوذ باکتری ها می باشد.

از دیگر عوارض مانیکور غیر اصولی برداشتن بیش از حد بافت کراتین ناخن به وسیله سوهان دستی و بافر های زبر می باشدکه باعث شکنندگی و لایه لایه شدن صدف ناخن می گردد و در برخی موارد با استمرار این کار باعث دفرمه شدن و از بین رفتن فرم اصلی ناخن می شود.

پس مراجعه به مراکز تخصصی مانیکور و پیکور برای داشتن یک ناخن زیبا و سالم الزامی می باشد.

ابزار مانیکور:

سوهان دستی نرم

ناخن گیر

پوشر حرفه ای

سوهان دستی هنداستون

نیپر یا قیچی تیز

بافر نرم پولیش

کوتیکول ریموور

قرص های جوشان مانیکور

نمک مانیکور

روغن های مغزی و حوله یکبار مصرف

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام دوره های آموزش کاشت و دیزاین ناخن:

  1. در ساعات اداری با شماره تلفن ۲۲۶۲۳۴۸۶-۰۲۱ تماس بگیرید.
  2. در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل با شماره تلفن ۰۹۰۱۷۶۶۰۵۸۶ (خانم علیزاده) تماس بگیرید.

آدرس: تهران- خیابان دکتر شریعتی- روبرو مترو قلهک- پلاک ۱۵۲۱ (ساختمان ASP) – طبقه چهارم- واحد ۴۶

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *